top of page

Louka plná máku - inspirace pro etiketu k novému Bohemian ginu

Sběratelé ginů zpozornějte, na trh přišla nová limitovaná edice Bohemian ginu od společnosti Premier Wines & Spirits s.r.o., který pro ni vypálil palírník Martin Žufánek a k dostání je pouze 2000 lahví s unikátním číslováním lahví. Hned první ochutnání vás přenese na louku plnou rozkvetlého máku, a to díky složení z tradičních českých bylin. To byl také hlavní odrazový můstek pro tvorbu etikety a dekoru lahve, která vznikla v designovém studiu Ondřeje Balajky.


A čím vším se pyšní tato maková limitka?

Nejprve se zastavme u samotné lahve ginu, která nás zavede do firmy Thun 1794, jedné z nejstarších výroben porcelánu v České republice. Oproti ostatním bohémským produktům tedy makový gin nekoupíte ve skle, ale v ručně zpracovaném porcelánu. Na specifický druh materiálu lahve jsme ve studiu museli myslet, když vznikala dekorace lahve, porcelánový materiál má totiž technologické omezení, se kterým je potřeba pracovat.


Červená dodala pozitivní nádech celkovému dojmu z produktu.

Jaká barva se vám vybaví, když se řekne mák? Náš první návrh etikety pro Bohemian gin Makový nesl tmavě modro fialovou ilustraci, která působila elegantně a v našich očích představovala vyzrálý mák, avšak tato představa nenaplnila očekávání klienta, který měl představu spíše rozkvetlého makového pole, které jak jsme s pokorou uznali se k tomuto produktu výborně hodí. Ano tato barevnost více zapadá do celkového konceptu Bohemian, kde hlavním atributem je rozkvetlá louka. Vše spolu dokonale ladí - chuť a design, které nesou atributy Česka, přírody, máku a dalších bylin.

Ale zpět k jedinečnosti lahve.

V našem studiu dbáme na detail, ale technologie potisku porcelánu nám házela nemalé klády pod nohy. Když totiž přijdete na letní českou louku, omámí vás nádhernými výraznými barvami, to je to, co jsme chtěli ukázat i na lahvi, ale potisk porcelánu barvy hodně desaturuje a pohlcuje, což je vlastnost tohoto krásného materiálu. Z prvního vzorku jsme byli docela vyděšeni, kde samotná sytost byla dost upozorněna, ale šikovností tiskařů v Thun, jsme našli společný kompromis. Ano limitka makového ginu není tak sytá a kontrastní jako lahev ze standardního portfolia Bohemian Ginu, ale má své kouzlo. Přece jen se bavíme o ruční výrobě.

Třešnička na dortu, motýl na hrdle lahve, podtrhuje šmrnc produktu a ukazuje na jeho výjimečnost. Tento motýl je na hrdlo lepen ručně. Bohemian gin Makový tak nejen skvěle chutná, ale poslouží i jako krásná dekorace mezi ostatními lahvemi.


73 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page