top of page

STAROSPIŠSKÁ DOMÁCÁ

Tradice, a zároveň originalita. Jde to dohromady?


Slovenská destilérka Nestville přišla se zdánlivě jednoduchým úkolem. Jejich Starospišská Domácá měla dostat zbrusu novou etiketu – takovou, která by odkazovala k dlouhé tradici firmy, a zároveň už na první pohled jasně vybočovala z řady. Zkrátka etiketu, jakou si tenhle poctivý obilný destilát zaslouží.

Jenže jak propojit tradici a originalitu na jediném místě? Při návrhu etikety jsem vsadil na tři klíčové body: materiál, barvy a kontinuitu. 


Modro-zlatá etiketa


Volba základního materiálu padla na papír, který etiketě dodává přírodní vzhled a zároveň jemnou, na dotyk příjemnou texturu. Vévodí mu modrá barva (barva vody), jemně doplněná zlatou kovoražbou, díky které produkt jasně vystupuje z řady. Modro-zlatá kombinace zároveň dobře funguje v rámci celkového portfolia Nestville a je vhodným odrazovým můstkem pro další rozšiřování této produktové řady. 

Výsledek? Etiketa působí vyváženě a zároveň si zachovává prvky ruční tvorby. Působí tak jemně a výrazně zároveň – koneckonců jako Starospišská Domácá samotná.


Pro volbu základního materiálu - papíru tedy byla jasná cesta - co nejvíce přírodní materiál s jemnou texturou, která tomu dodá šmrc. Pak už jsem chtěl pracovat jen se dvěmi základními barvami a případně kovovou ražbou. I když to nebylo součástí této objednávky, bylo potřeba myslet na kontinuitu produktové řady, která se v budoucnu měla rozrůstat.

Barevnou škálu jsem tedy měl vybranou, zvítězila modrá, která představovala barvu vody a zároveň ideálně fungovala v rámci celého portfolia a k tomu zlatou pantone barvu a navrh zlatou kovoražbu. Ta dodává produktu především na back baru zajímavé odlesky a efekty, které na první pohled zaujmou. Etiketa působí jako celek vyváženě a zároveň drží prvky ruční tvorby, která provází celý výrobní proces tohoto produktu. Ocenění byla naprostá spokojenost klienta :)


photo: Robin Nevřala

63 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page